Sempozyum Yönergesi

Sevgili konuşmacılar ve katılımcılar,

Türkiye İnsan Hakları Vakfı tarafından düzenlenen “Salgın Sonrası Dönemde İnsan Hakları Gündemi” adlı çevrimiçi sempozyuma kayıt olduğunuz için teşekkür ederiz.

Sempozyum 20 Mayıs Perşembe gün saat 14.00’de (Türkiye saati, GMT + 3 saat) başlayacak ve 4 gün sürecek. Program şu adreste mevcuttur: https://sempozyum.tihvakademi.org

Dikkatinizi birkaç teknik noktaya çekmek istiyoruz.

1) Çevrimiçi Sempozyuma katılım için https://zoom.us/download adresinden ZOOM programını indiriniz. (Windows, mac ve diğer işletim sistemleri için ZOOM indirme sayfasında Zoom Client for Meetings bağlantısını tıklamanız yeterli olacaktır. Kurulu sisteme uygun ZOOM dosyası indirilecektir)

2) Sempozyuma katılım için aşağıdaki erişim bilgilerinden yararlanabilirsiniz. (Sempozyumun tüm oturumları için aynı bağlantıyı kullanabilirsiniz.)

ZOOM platformundan işletim sisteminize uygun ZOOM programının kurulmasından sonra Sempozyum bağlantısına tıklayarak sempozyuma erişim sağlayabilirsiniz.

3) Türkçe ve İngilizce simültane çeviri yapılacaktır. Ekranın altındaki dil düğmesine (dünya İkonu) tıklayın ve ardından Japonca veya İngilizce’yi seçin. Lütfen ORJİNAL SESİ SESSİZ seçeneğini tıklamayı unutmayın, aksi takdirde hem orijinal konuşmayı hem de çeviriyi duyarsınız. (ZOOM Platfomunun son sürümleri hariç eski sürümleri Türkçe simültane çeviriyi desteklemediği için Sempozyum çevirisinde Japoncayı tercih ettiğinizde Türkçe çeviriyi dinleyebileceksiniz.)

4) SOHBET bölümünden konuşmacılara soru sorabilirsiniz. Moderatörler yazılı soruları toplayacak, gerekirse sınıflandıracak ve konuşmacılara iletecektir.